הקדמה ללומד הקורס
"מבוא ללקויי למידה והתנהגות"

הקורס שאתה מתחיל ללמוד עכשיו הוא קורס על אהבה. אהבה לילד שנברא בצלם אלוהים, וגורלו המר לו. הוא שונה, הוא מהיר חמה, הוא אגרסיבי, קשה לו ללמוד, קשה לו לכתוב, קשה לו להתקשר לחברה.
הוא ילד, הוא אדם, הוא צמא לאהבה. הוא רוצה את קרבתך, גם אם הוא מתגרה בך.

אתה מתחיל ללמוד נושא מרתק: כיצד להבין אותו. כיצד לאהוב אותו.

אתה מוקף בני אדם, מקיים משא ומתן עם שכנים, חברים לעבודה, ילדיך ותלמידיך. אתה מבין תמיד את מה שבין המילים? את שפת הגוף? את מה שלא נאמר?

האם אתה יודע להבחין בין כעס לבין חוסר יכולת להביע משאלות לב? האם אתה יודע להבחין מתי קריצה היא הבעה של שובבות, ומתי היא תגובה לא רצונית?

שכנך חוסם תמיד את מכוניתך. אשתך / בעלך נוהג/ת לשכוח את המפתחות של המכונית, ושולח/ת אותך להביא אותם מן הבית. ילדיך שוכחים את הסנדוויץ, ואם הם זוכרים לקחת אותו לבית הספר – הם שוכחים לאכול אותו.

ילד השכנים מתעקש לצייר על הקיר בחדר המדרגות. וחבר שלו מתעקש לשיר בקול רם בשעה מאוחרת.  ויש שם עוד ילד, והוא מקלל.

מה הפתרון המוכר לך לכל אלה? לכעוס, לזעוף. ואם אתה במצב רוח טוב, וגם למדת קצת פסיכולוגיה – אולי גם תדבר ותסביר כמה זה לא יפה. שיחה אישית. כך למדת בהשתלמות למדריכים או למורים שעשית לפני שנות דור. אתה מאמין שאתה מבין כל בעיה, ושיש שני מסלולי פתרון: כעס או דיבורים.
יש עוד מסלול, אותו נלמד בקורס זה. המסלול הוא – הבנה. הבן את הנעשה סביבך. פקח עיניך. אם תבין, תסלח. תחוש חמלה לנמצאים סביבך. תראה דברים באור אחר. באור רך יותר.

יתכן גם שאתה חש שיש לך קושי מסוים שלא הוגדר לך עד תום: קושי לימודי, קושי מוטורי, קושי הסתגלותי. אתה מתקשה בתחומים מסוימים, ואתה רוצה להבין מה מסתתר מאחרי הקושי הזה.

הקורס הזה יעזור לך להבין את עצמך, גם את סביבתך. ואם תסיים אותו, ויהיו לך חברים טובים נוספים, וקצת יותר שלוות נפש, ותישאר רגוע גם כאשר סביבתך רוגשת – היה זה שכרנו.